Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Kdy a jak stamiliardy z Evropy pomůžou Česku? Přinášíme harmonogram klíčových projektů

Premiér Andrej Babiš hovořil o plánu obnovy i na tiskové konferenci s šéfkou Komise Ursulou von der Leyenovou. Foto: ČTK
Premiér Andrej Babiš hovořil o plánu obnovy i na tiskové konferenci s šéfkou Komise Ursulou von der Leyenovou. Foto: ČTK

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přivezla v uplynulém týdnu do Prahy dobré zprávy. Český národní plán obnovy splňuje všechny formality. Ještě ho čeká schválení ministry financí členských zemí, to se očekává v září. Česko by se tak mělo dostat k dotovaným investicím ve výši 180 miliard korun. Ty se budou čerpat v následujících letech. Přinášíme přehled klíčových projektů.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ekologické projekty

Zelené projekty mají tvořit minimálně 37 % národních plánů obnovy, v českém podle Evropské komise představují téměř 42 %. Zahrnují oblast energetiky, ochrany přírody a adaptace na klimatickou změnu nebo podpory biodiverzity a boje se suchem.

Investice mají směřovat například na

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Evropská unie

Koronavirus

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější