Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dluhy podnikatele Mičky se blíží k miliardě. Věřitelé chtějí peníze dostat z módních značek i prodaného realitního projektu

Michal Mička dluží i skrze smlouvy o osobní zápůjčce. Jejich přesný počet zatím není znám. Foto: ČTK
Michal Mička dluží i skrze smlouvy o osobní zápůjčce. Jejich přesný počet zatím není znám. Foto: ČTK

Insolvence podnikání Michala Mičky už získává jasnější obrysy. Drtivá většina věřitelů již přihlásila své pohledávky. Insolvenční správce má také k dispozici účetnictví celého konsorcia firem, do kterého patřily i módní značky Pietro Filipi a Kara. Právě k druhé jmenované se upírají věřitelé. Doufají, že se jim z výrobce koženého oblečení podaří získat co nejvíce peněz.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Škody po podnikání Michala Mičky půjdou do stovek milionů. Ačkoliv soud ještě všechny přihlášky pohledávek nezpracoval, již nyní začíná být jejich objem ucelený. „Je zřejmé, že rozsah pohledávek půjde přibližně k jedné miliardě,“ vysvětluje Jan Mašek, který je správcem ve většině větví insolvenčního řízení Mičkovy podnikatelské skupiny C2H. Finální počet věřitelů by pak podle něj měl být zřejmý v následujících týdnech.

Potvrdil také, že vypořádání dluhů bude možné především přes trutnovskou Karu. „Majetek koncernu C2H byl naprosto

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější