Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Napětí velké, očekávání malá, ale jeden zájem shodný. Scházejí se Biden a Putin

Prezidenti Ruska Vladimir Putin a USA Joe Biden na začátku summitu ve švýcarské Ženevě. První potřes rukou, pohled každý jinam. Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Prezidenti Ruska Vladimir Putin a USA Joe Biden na začátku summitu ve švýcarské Ženevě. První potřes rukou, pohled každý jinam. Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Tím shodným zájmem je snaha zchladit emoce obou stran. První osobní setkání amerického a ruského prezidenta se stává nejsledovanější událostí dne.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ještě nedávno by bylo dnešní setkání Joea Bidena a Vladimira Putina setkáním lídrů dvou hlavních světových velmocí, Ameriky a Ruska.

Jenže vliv Ruska ve světě slábne v souvislosti s jeho nejistou ekonomickou situací a místo úhlavního amerického konkurenta už nezpochybnitelně drží Čína. Rusko je nebezpečné, protože je primárně destruktivní, ale hlavním protivníkem už není.

I proto Biden sice schůzku navrhl a stál o ni, ale snaží se neopakovat chybu svého předchůdce Donalda Trumpa, který

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Joe Biden

Rusko

USA

Vladimir Putin

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější