Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

V rozvědce končí náměstkyně pro analytiku. Sama odejít nechtěla, její místo zrušili

Sídlo rozvědky. Foto: ČTK
Sídlo rozvědky. Foto: ČTK

Mlada Princová pracovala pro český stát a převážně pro jeho bezpečnost téměř celý svůj profesní život. Poslední roky pak řídila analytickou část Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Nyní v rozvědce musela skončit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Civilní rozvědka prošla změnami, kvůli nimž odchází náměstkyně pro analytiku Mlada Princová. Její místo totiž bylo v rámci reorganizace zrušeno a pracoviště, které řídila, začlenili pod operativní činnost. Změny v rozvědce a potažmo i odchod Princové Deníku N potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)

Reorganizací se pak ve středu zabývala sněmovní komise pro kontrolu ÚZSI. „K tomu se nesmím vyjadřovat, ale mohu říci, že jsme o organizačních změnách v rozvědce jednali,“ reagoval předseda komise Pavel Blažek (ODS) na dotaz, proč Princová musela skončit.

Podle tří zdrojů, které jsou o dění v rozvědce informovány, musela Princová odejít po

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější