Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rozhodnutí skotských úřadů způsobilo, že mistrovství Evropy ve fotbale bude neregulérní. Máslo na hlavě má i UEFA

Trenér Jaroslav Šilhavý (vpravo) se bude společně s realizačním týmem reprezentace vyrovnat s náročným cestováním. Foto: ČTK/Chaloupka Miroslav
Trenér Jaroslav Šilhavý (vpravo) se bude společně s realizačním týmem reprezentace vyrovnat s náročným cestováním. Foto: ČTK/Chaloupka Miroslav

Glosa Davida Janeczka: Rozhodnutí skotských úřadů znamená, že nadcházející mistrovství Evropy ve fotbale nebude fér. Jak jinak popsat situaci, ve které se ocitly česká a chorvatská reprezentace. Oba národní týmy budou na rozdíl od konkurence létat na jednotlivé zápasy ze svých zemí. Tomáše Součka a spol. tak čeká minimálně před duely proti Skotsku a Chorvatsku dvouapůlhodinový let.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na velkých sportovních akcích má vždy výhodu ta země, která ji pořádá. Stejně tak tomu bude i na nadcházejícím evropském šampionátu. S tím rozdílem, že na EURO 2020 výhody domácího prostředí využije hned devět reprezentací.

UEFA totiž v minulosti rozhodla, že se šampionát bude hrát hned ve dvanácti zemích (devět z nich se na turnaj kvalifikovalo) vzhledem k oslavám šedesáti let od prvního evropského mistrovství. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru se turnaj o rok odložil, takže z oslav jubilejního výročí jsou najednou jednašedesátiny.

Ani nestabilní celosvětová situace navíc nic nezměnila na verdiktu už z roku 2012, kdy

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Fotbal

Glosa

Mistrovství Evropy ve fotbale

Komentáře, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější