Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Odchod Feriho ztíží Spolu cestu k mladým. Pro koalici to ale nemusí být fatální problém

Dominik Feri zajišťoval TOP 09 přísun mladých voličů. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Dominik Feri zajišťoval TOP 09 přísun mladých voličů. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

TOP 09 v minulých měsících a letech těžila zejména z přízně mladých voličů. Po konci Dominika Feriho v politice je bude získávat výrazně obtížněji. Koalice Spolu však má ještě do voleb dost času se s kauzou vypořádat.

Dominik Feri už není poslancem. Svůj mandát v pondělí složil do rukou předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Nejmladší zvolený člen dolní komory také po výzvě vedení opustil TOP 09. Feri se z politiky stáhl poté, co Deník N se serverem Alarm přinesly výpovědi řady žen, které popsaly poslancovo chování vůči nim.

Konec politické komety TOP 09 otevřel otázku, zda po jeho odchodu bude následovat odliv podpory voličů od jeho strany, případně od koalice Spolu, jejíž je TOP 09 součástí. Spolu totiž plánovalo spustit speciální kampaň zaměřenou na mladé voliče. A právě Feri, který se pro mladé lidi stal jednou z nejvýraznějších politických tváří, měl být její ústřední postavou.

Tato volba dávala bezesporu smysl a to nejen kvůli síle bývalého poslance na Instagramu. Jen pro představu: poslance od zveřejnění textu o jeho chování k ženám až do konce víkendu přestalo na této síti sledovat

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Dominik Feri

Průzkum veřejného mínění

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější