Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Feri měl přitáhnout mladé voliče. Koalice Spolu řeší, jak pokračovat bez něj

Kampaň „Mám hlas“, jejíž tváří byl Dominik Feri. Foto: Mamhlas.cz
Kampaň „Mám hlas“, jejíž tváří byl Dominik Feri. Foto: Mamhlas.cz

Koalice Spolu v boji o mladé voliče sázela na Dominika Feriho, který ale včera z kampaně odstoupil. Zatímco koalice přemýšlí, jak ho nahradit, zmizel Feri ze stránek kampaně pro mladé Mám hlas.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Odstoupení Dominika Feriho (TOP 09) kvůli výpovědím sesbíraným Deníkem N a serverem A2larm postavilo koalici Spolu před nepříjemnou výzvu. Právě Feri se měl totiž stát jednou z hlavních tváří její předvolební kampaně.

Při oficiálním zahájení kampaně v Brně byl Feri vedle šéfů tří koaličních stran a předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) jediným dalším politikem, který si vzal slovo, aby představil své předvolební priority. Měl stát v čele kampaně „Mám hlas“.

Šlo o logický krok – Feri je mezi mladými lidmi velmi populární, už v roce 2017 se dostal díky preferenčním hlasům z nevolitelného místa do Poslanecké sněmovny a zejména jeho aktivity na sociálních sítích budily respekt – vysvětlování vládních protiepidemických opatření mu umožnilo přesáhnout hranici jednoho milionu sledujících na Instagramu.

Podle politologa z pražské Metropolitní univerzity Petra Justa to byl právě Feri, kdo

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Dominik Feri

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější