Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Lékařka mi řekla, ať přijdu do Arenbergerova sanatoria.“ Jak nemocniční pacienti končí v ředitelově soukromé ordinaci

Bývalý ministr zdravotnictví a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Bývalý ministr zdravotnictví a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger čelí otázkám, zda nedával přednost své soukromé ordinaci před zájmy Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a tamní dermatovenerologické kliniky, které vede. Přinášíme svědectví pacienta vinohradské nemocnice o tom, jak dostal nabídku účastnit se klinické studie v ředitelově privátním sanatoriu. Ministr Deníku N tuto praxi potvrdil.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„V říjnu roku 2016 jsem byl hospitalizován na kožní klinice v nemocnici, měl jsem tehdy opravdu velký problém s atopickým ekzémem,“ vypráví 53letý manažer, jehož identitu redakce zná. Jeho problém s atopickou dermatitidou se nelepšil, a tak se na kliniku vracel i v následujících letech.

„V roce 2019 mi proto má ošetřující lékařka nabídla, zda bych se nechtěl zúčastnit klinické studie,“ popisuje pacient. S nabídkou souhlasil a následující týden se dostavil do nemocnice, kde mu lékařka kožní kliniky Monika Tánczosová sdělila podrobnosti o tom, jak a kde bude klinická studie probíhat.

„Řekla mi, abych se dostavil do

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější