Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hnilička už nebude přerozdělovat peníze do sportu. Audit za to nemůže, jde o vytížení a rodinu, tvrdí

Milan Hnilička. Foto: ČTK
Milan Hnilička. Foto: ČTK

Milan Hnilička, šéf Národní sportovní agentury, která od letošního roku poprvé přerozděluje státní dotace do celého českého sportu, rezignoval. Podle svých slov kvůli enormnímu pracovnímu vytížení, které ovlivnilo jeho rodinný život. Vyloučil, že by jeho konec souvisel s nedávným auditem ministerstva financí v nově vzniklém úřadu. Hniličku nahradí bývalý hráč pozemního hokeje Filip Neusser. Dnes to schválila vláda.

„Nebylo to impulzivní rozhodnutí, přemýšlel jsem o konci delší dobu. Od konce ledna, kdy proběhly některé události, které byly v médiích velmi intenzivně propírány. Byl jsem pod tlakem, i má rodina, nebylo to nic příjemného,“ vysvětlil na začátku brífinku Hnilička.

Právě počátkem roku jej fotografové Blesku nachytali v Teplicích na oslavě padesátin podnikatele a bývalého politika Petra Bendy v době, kdy v Česku platila tvrdá opatření proti šíření koronavirové pandemie. Po aféře Hnilička ale rezignoval pouze na svůj poslanecký mandát a poslal peníze na charitu, čímž se snažil situaci zachránit.

„Pro mě bylo důležité zůstat v úřadu z několika důvodů. Chtěl jsem dokončit agendu, abychom stihli vyplatit dotace všem klubům tak, jak jsme slíbili. Co nejrychleji a v co nejjednodušší formě,“ zopakoval Hnilička i po dnešní rezignaci.

Bývalý hokejový brankář, který má ve sbírce i zlatou medaili z olympijských her v Naganu, ale jednoznačně odmítl, že

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější