Deník N

Brněnská inspirace v Praze. Piráti chtějí hledat chudým byty, první rodiny mají začít bydlet do půl roku

Z ubytovny jednou až na Vyšehrad. Ilustrační foto: Fotolia
Z ubytovny jednou až na Vyšehrad. Ilustrační foto: Fotolia

Sto čtyřicet dětí z ubytoven a jejich rodin by brzo mohlo mít nový domov. Slíbili to lidem pražští Piráti. Podle radního Adama Zábranského nejsou největší překážkou chybějící byty, ale nedostatek sociálních pracovníků, kteří by pomáhali rodinám, aby se v bytech udrželi.

„V současnosti to celé připravujeme. Začínáme vytipovávat byty v rámci městského bytového fondu, které by k tomu byly vhodné,“ popisuje stav projektu Adam Zábranský z Pirátů. Zároveň je přesvědčený, že nalezení bytů bude ten lehčí úkol.

Projekt chce totiž stejně jako ten brněnský, kterým se inspiroval, kombinovat poskytnutí bydlení se sociální pomocí. „Komunikujeme s poskytovateli sociálním služeb, protože bude potřeba zajistit dostatečnou sociální práci, aby se rodiny dlouhodobě udržely v bytech. To bude asi nejsložitější. Jednak je na to potřeba najít financování, a je potřeba, aby neziskové organizace na to měly dostatečné kapacity,“ popisuje Zábranský.

Magistrát v současnosti oslovuje organizace, jako je Armáda spásy, která už zkušenosti s podobným projektem má. Nemá však dostatek zaměstnanců, kteří by dokázali pomoci v takovém rozsahu.

Sto čtyřicet dětí magistrát

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější