Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jmenování Haška do pozice náměstka ministra vnitra je dobrá zpráva pro Haška. Pro voliče ani pro ČSSD ne

Jan Hamáček a Michal Hašek na ilustračním snímku z roku 2020. Foto: ČTK
Jan Hamáček a Michal Hašek na ilustračním snímku z roku 2020. Foto: ČTK

Glosa Jany Ustohalové: Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) překvapivě oznámil, že si jako svého náměstka vybral bývalého jihomoravského hejtmana a exposlance Michala Haška. Ten je ale v politice natolik toxickou postavou, že to nemůže ČSSD k lepšímu výsledku ve volbách nijak pomoci.

„Zakopnout může každý, ale je lidské dát mu možnost znova vstát a nelidské po něm dupat,“ obhajoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s nevídanou empatií instalaci svého spolustraníka Michala Haška do funkce náměstka na klíčovém silovém ministerstvu.

Hamáčkovu empatii můžeme obdivovat, nicméně pokud staronový předseda ČSSD nechápe vysokou toxicitu bývalého poslance a jihomoravského hejtmana, pak už opravdu není sociální demokracii pomoci.

Nejde totiž jenom o to, že Hašek před osmi lety jedenáctkrát zalhal v přímém televizním přenosu, že se neúčastnil lánského puče, ale především o to, co má za sebou jako hejtman. Pětačtyřicetiletý Hašek totiž nemá prakticky žádnou veřejnou autoritu, což bylo patrné z toho, jaký posměch mezi veřejností na sociálních sítích a údiv u novinářů vyvolalo jeho jmenování do funkce.

V očích veřejnosti i politologů totiž reprezentuje to nejhorší z české politiky tradičních stran z 90. let a přelomu tisíciletí, co si dokážete představit. Autorka tohoto textu

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Glosa

Sněmovní volby 2021

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější