Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Vyhostit všechny a prvním letadlem do Moskvy.“ Starostové chtějí konec ruského světa v Bubenči

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Informace o zodpovědnosti Ruska za výbuch ve Vrběticích a vyhoštění 18 jejich diplomatů otevřely otázku, co dál s přebujelou sítí ruských spojek v Česku. Pražští politici vyzývají k vyhoštění většího počtu zaměstnanců ambasády, vyřešit by chtěli také otázku narovnání majetkových vztahů. V pondělí by o tom měla jednat pražská rada.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Procházka luxusní pražskou čtvrtí Bubeneč je něco jako výlet do cizí země. Ve čtvrti ležící naproti ruské ambasádě vlastní většinu reprezentativních vil Rusové, například i budovu po bývalém českém prezidentovi Edvardu Benešovi.

Celkem vlastní Ruská federace a její velvyslanectví v Česku přes třicet objektů. Některé přitom stojí na pozemcích českého státu a Rusko za jejich pronájem nic neplatilo, či je dokonce dál pronajímalo. Celá tato čtvrť je světem sama pro sebe, kde působí zhruba 120 současných zástupců ruské ambasády v Česku.

„Vyhoštění všech diplomatů je podle mě

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Vrbětice

Praha

Ruský vliv v ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější