Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Piráti jsou nová levice, budeme se ale muset domluvit, řekl Fiala. Babišovu vládu teď koalice Spolu položit nechce

Společné facebookové vysílání špiček koalice Spolu.
Společné facebookové vysílání špiček koalice Spolu.

Koalice Spolu může po volbách vytvořit vládu s konkurenčním projektem Pirátů a Starostů, i když pro ni Piráti představují „novou levici“, řekl předseda ODS Petr Fiala. Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vyloučila možnost, že by Sněmovna v této chvíli vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše. Lídři koalice také během společného facebookového vysílání odmítli povolební spolupráci s hnutím ANO.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Lídři stran Spolu ve společném živém facebookovém vysílání popsali některé oblasti, na které se chtějí po volbách zaměřit. Předseda občanských demokratů Fiala připustil, že po říjnových volbách se oba nynější opoziční bloky budou muset domluvit, aby mohly složit vládu. „Musím si to umět představit,“ odpověděl Fiala na dotaz, zda může koalice Spolu vytvořit vládu s Piráty a Starosty.

„Situace v ČR je v tuto chvíli velmi těžká. Nebojujeme jen s pandemií, ale i s babišismem, obrovským střetem zájmů, populistickou levicovou politiku, která vede zemi ke špatným výsledkům,“ prohlásil předseda ODS. Podle něj by bylo ideální, kdyby koalice Spolu sama získala ve Sněmovně většinu, nepovažuje to ovšem za realistické.

„Netajím se tím, že je mi hnutí STAN asi bližší, určitě bližší než Piráti, ti představují

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější