Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rakouskému kancléři se při návštěvě Berlína otevřely všechny možné dveře, jedny ale zůstaly zavřené. Ty nejdůležitější

Sebastian Kurz. Foto: Lisi Niesner, Reuters
Sebastian Kurz. Foto: Lisi Niesner, Reuters

Sebastian Kurz nezažívá v nejvyšším úřadě Rakouska nejlepší období. Očkování se vleče, vakcín není dost. Odvést pozornost se kancléři nedaří, ani svalit vinu za pomalý vakcinační start na Brusel. Také vztahy s Německem pozvolna chladnou. Kancléřka Merkelová ve svém kalendáři nenašla pro Kurze během jeho berlínské návštěvy ve svém diáři ani jedno volné okénko.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Berlín je nejoblíbenější politickou destinací rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Rád dává rozhovory německým médiím a také s chutí přijímá pozvání do televizních debat. Rád mluví i o spojenectví s německým sousedem, který je také nejdůležitějším obchodním partnerem Rakouska.

I samotní Rakušané rádi vidí svého kancléře ve velkém Německu, zvlášť když Němci diskutují o tom, co Rakousko udělalo lépe než oni. Takové zahraniční návštěvy přinášejí na domácí politické scéně cenné body, které Sebastian Kurz umí sbírat.

Němci zvládají epidemii lépe

Teď jich v Berlíně příliš mnoho k sesbírání nebude.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Německo

Rakousko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější