Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Co čeká středoškoláky u maturity? Známe detaily dalších připravovaných úlev

Maturitní testy musí Cermat začít tisknout na začátku ledna. Ilustrační foto: ČTK
Maturitní testy musí Cermat začít tisknout na začátku ledna. Ilustrační foto: ČTK

Premiér Babiš rozčeřil vody českého školství svým požadavkem možné úřední maturity pro studenty stávajících posledních ročníků středních škol. Ministerstvo školství přitom v těchto dnech finišuje svůj plán dalších úlev pro studenty pro „zkoušku dospělosti“. A neměly by to být malé úlevy. Deník N zná detaily tohoto plánu.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

První úlevy u maturit vyhlásil ministr školství Robert Plaga (za ANO) už v lednu. Studenti dostanou víc času na didaktické testy (u českého jazyka se doba prodloužila na 85 minut, u cizího jazyka na 110 minut, u matematiky na 135 minut) a stejně jako loni nebudou psát písemné práce z českého a cizího jazyka. Ředitelé také mohou dělat obsahové i formální změny v konání praktické zkoušky.

Do konce tohoto týdne ale chce ministerstvo představit další úlevy pro desetitisíce studentů, kteří mají letos maturovat. Podle zdroje Deníku N dobře obeznámeného s přípravou této strategie se nyní jedná především o 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější