Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Poskytnutí informací k čínskému dopisu Kuberovi neměl řešit Mynář. Bylo to protiprávní, potvrdili ochránci dat

Hradní kancléř Vratislav Mynář. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Hradní kancléř Vratislav Mynář. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Pražský hrad odmítl Deníku N poskytnout detaily o schůzkách s čínským velvyslancem. O odvolání neměl podle Úřadu pro ochranu osobních údajů rozhodovat kancléř Vratislav Mynář, jeho rozhodnutí tak bylo podle úřadu protiprávní. Podle pravomocného rozhodnutí nemá o oprávněnosti tajit informace rozhodovat vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář, ale právě tento úřad. Ten má nyní o vydání informací rozhodnout do dvou týdnů.

Pražský hrad tají informace o schůzkách s čínským velvyslancem. Opakovaně je odmítl vydat kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Argumentoval tím, že na Hrad se podle jeho názoru informační zákon nevztahuje. Nepomohlo ani odvolání, o kterém rozhodoval znovu sám Mynář. Jenže právě v tom je problém.

Od začátku loňského roku totiž má o tajení informací státních institucí rozhodovat jako odvolací orgán právě Úřad pro ochranu osobních údajů. Ten nyní potvrdil, že Mynář porušil zákon.

„Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky nebyl

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

Milion chvilek pro demokracii vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější