Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Roušku či respirátor teď musíte mít i v parku. Má to smysl?

Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Od pondělí musejí lidé nosit respirátory nebo roušky prakticky na všech veřejných místech. Sundat je mohou jen v lese, pokud jsou tam sami nebo s vlastní rodinou. Odborníci vysvětlují, jaké riziko podstupuje člověk, který se pohybuje venku mezi lidmi bez ochrany úst a nosu.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vláda o víkendu rozhodla, že od 1. března musejí mít lidé respirátory FFP2 nebo chirurgické roušky na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce a také na „všech ostatních veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň dvou osob vzdálených od sebe méně než dva metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti“.  Roušky nemusí venku nosit sportovci nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu nebo soutěže.

Částečná povinnost nosit roušky venku přitom platila už od loňského října. Ochrana nosu a úst byla nutná v zastavěné části města, pokud se člověk přiblížil k druhému na méně než dva metry.

Plné parky lidí bez roušek

Ve skutečnosti ale mnozí lidé toto pravidlo

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější