Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Blatného zákon o epidemii je stejný jako Vojtěchův, který spadl pod stůl. Až na tři detaily

Ministr zdravotnictví Jan Blatný. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ministr zdravotnictví Jan Blatný. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Deník N má k dispozici návrh pandemického zákona, který premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil předložit po jednání s hejtmany. Šlo o jednu z podmínek, jejímž splněním šéfové krajů podmiňovali žádost vládě o opětovné vyhlášení nouzového stavu. Jde přitom o téměř identický návrh, kterým chtěl kabinet už jednou rozšířit pravomoci pro tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). A který kabinet nechal ve Sněmovně spadnout pod stůl. Vláda bude návrh řešit na dnešním jednání.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ministerstvo to ostatně samo přiznává. „Návrh vychází z návrhu zákona předloženého vládě v květnu 2020, který se nachází v Poslanecké sněmovně jako tisk 859 a dosud

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější