Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jste zbabělci. Lidi omezujete, ale před agresivním sobcem bez roušky jste ze sněmovního sálu utekli

Poslanec Lubomír Volný vystoupil 11. února 2021 na schůzi Poslanecké sněmovny. Téměř všichni poslanci odešli ze sálu, Volný neměl roušku. Foto: ČTK
Poslanec Lubomír Volný vystoupil 11. února 2021 na schůzi Poslanecké sněmovny. Téměř všichni poslanci odešli ze sálu, Volný neměl roušku. Foto: ČTK

Glosa Jana Wirnitzera: Vyklizení jednacího sálu Poslanecké sněmovny, aby se mohl vypovídat rváč a samolibý sobec Lubomír Volný, překračuje několik úrovní neuvěřitelnosti najednou. Nedává to vůbec žádný smysl, pokud tedy nemělo jít o názornou ukázku rezignace na cokoliv.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Musíte se omezit. Pro dobro všech. Nosit roušky. Pracovat z domova, šlapat si s dětmi, co nemůžou do školy, po hlavách, sdílet počítač, když náhodou mají výuku, nepřejíždět hranice okresu, rušit živnost, umrznout po vyhození z bytu, jít se pást, když nemáte na jídlo, a platit pokuty, pokud se pasete po deváté večer.

Výjimkou je, pokud se jmenujete Volný nebo Bojko. V takovém případě, ač vás ještě předevčírem z práce vyvedli, protože jste neměli roušku, se totiž kriket hraje jinak.

To si stoupnete ve vytopené Sněmovně k řečnickému pultu – bez roušky, protože ty jsou pro plebs –, počkáte, až před vámi ostatní poslanci vyklidí historický sál zákonodárného sboru, a když klapnou dveře, máte ho pro sebe.

Tedy vlastně ještě ne. Nejdříve vám předseda Sněmovny

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Názor

Audio, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější