Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Stáhněte to, obvolává finanční správa živnostníky. Žádost o kompenzační bonus jich vzaly zpět desítky tisíc

Lidé čekají před budovou finančního úřadu v Praze 10. FOTO: ČTK
Lidé čekají před budovou finančního úřadu v Praze 10. FOTO: ČTK

Dostat od státu pomoc pět set korun na den je pro podnikatele mnohem těžší než na jaře, kdy se pomoc vyplácela plošně. Komu stát přímo nezavřel nebo neomezil provozovnu, musí nyní složitě dokazovat, že je na dotčených oborech zásadně závislý. Finanční úřady po některých živnostnících podle svědectví sesbíraných Deníkem N navíc požadují, aby svoji žádost stáhli. Děje se to v případech, kdy bez bližšího přezkoumání předpokládají, že žadatel na bonus nemá nárok. Ale to nemusí být pravda.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Takovou zkušenost má i programátor Michal Červenka, který úzce spolupracuje s cestovní kanceláří specializující se na lázeňské pobyty. „Pán z finančního úřadu mi volal, že moje činnost nebyla žádným způsobem omezena. Dělám IT a mohl jsem dělat cokoliv jiného. Doporučil mi, abych to stáhl, s poznámkou: ,Uvědomte si, že je nouzový stav a mohlo by z 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Podpora podnikatelů

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější