Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy.“ Vítězové a poražení „kampaně“, kterou Úřad vlády pověřil influencery

Ministr Blatný s mladými influencery Jakubem a Aničkou. Repro z TikToku
Ministr Blatný s mladými influencery Jakubem a Aničkou. Repro z TikToku

Komentář Marka Bača: Máloco dokáže vystihnout řadu nynějších aktivit vlády tak trefně jako v titulku citovaný legendární bonmot někdejšího ruského premiéra Viktora Černomyrdina, kterým shrnul svůj neúspěšný pokus o měnovou reformu v roce 1993. Výjimkou v tomto směru pak bohužel není ani klíčová komunikace s občany, kde by však vláda měla držet otěže pevně v rukou.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Poslední pokus vlády Andreje Babiše o rozběhnutí kampaně proti dezinformacím ohledně očkování z minulého týdne je však natolik cringe (jak říká dnešní mládež nejen na TikToku), že stojí za menší zastavení.

Krizový management není jistě lehká disciplína a břímě odpovědnosti v boji s pandemií si jen málokdo dokáže představit. Ovšem jeden z nástrojů, který vládě může znatelně pomoci, je právě masová a cílená komunikace.

Kabinet se zde nemůže na nic vymlouvat. Public relations by měly být součástí DNA každé vlády. Ostatně podstatou úspěšné politiky je umění přesvědčovat, nastavovat agendu, rámovat cíleně informace či propagovat hlavní myšlenky jazykem cílových skupin.

Poslední roky nám navíc ukázaly, s jakou efektivitou dokáže marketingový tým hnutí ANO oslovovat různé voliče. V naprostém kontrastu tu však dnes stojí komunikace klíčových ministerstev, která vede tatáž strana se stejným předsedou. Kde jsou

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější