Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Měl by být volný. Mír všem.“ Dvě ruské hvězdy se veřejně zastaly Navalného, což je velmi nezvyklé

Artěmij Panarin působí v NHL od roku 2015, v současnosti nastupuje za New York Rangers. Foto: ČTK / AP / Kathy Willens
Artěmij Panarin působí v NHL od roku 2015, v současnosti nastupuje za New York Rangers. Foto: ČTK / AP / Kathy Willens

Hvězda NHL Artěmij Panarin a bývalý kapitán ruské fotbalové reprezentace Igor Denisov vyjádřili podporu Alexeji Navalnému, nedávno zatčenému opozičnímu lídrovi. „Osobně mám pocit, že většina ruských sportovců spíše podporuje prezidenta Putina,“ říká ruský novinář Sergej Leonov.

Ruský hokejista Artěmij Panarin, který v současnosti působí v New York Rangers, se na sociálních sítích zastal Alexeje Navalného. Devětadvacetiletý Panarin sdílel fotografii nedávno zatčeného opozičního lídra a jeho rodiny, pod kterou napsal „Svobodu pro Navalného“.

Něco podobného není mezi ruskými sportovními hvězdami vůbec obvyklé. „Neslyšel jsem, že by někdo další ze slavných sportovců veřejně podpořil Navalného. V Rusku není tradiční, že by se aktivní sportovci do politických témat jakkoli zapojovali,“ vysvětluje pro Deník N ruský novinář Sergej Leonov z webu URA.ru.

Na druhou stranu, příspěvek hokejisty, který se do zámoří vydal až těsně před 24. narozeninami, podpořili lajkem také další ruští hokejisté Alexandr Radulov a Denis Gurjanov, kteří hráli loňské finále Stanley Cupu za Dallas. Nebo také

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Alexej Navalnyj

Hokej

Sport, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější