Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jeden za všechny a všichni za jednoho! Jo, a taky každý trochu za sebe

Ausgerechnet Německo! je seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.
Ausgerechnet Německo! je seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.

Německý součet Pavla Poláka: Z centrálně řízeného Česka máme tendenci vidět Německo jako jednolitý stát, ve kterém kancléřka a její vláda rozhodují, co a jak bude. Merkelová je mocná žena, to ano, ale na svůj šestnáctičlenný spolek je krátká. První letošní díl seriálu Ausgerechnet Německo vykopneme federálními těžkostmi našeho západního souseda.

Každý týden do vaší e-mailové schránky: přihlaste se k odběru newsletteru Pavla Poláka Ausgerechnet Německo!

I Němci jsou unavení z koronavirových opatření. Od Vánoc je jejich země v tvrdém lockdownu. Touha po normálním životě je velká.

Odpírat si zimní radovánky, zvlášť když nasněží, je už ale silný kalibr. Do rakouských hor prakticky nemohou, ani na české kopečky. A tak jim zbývají jenom ty jejich, kde ale také žádné vleky nejezdí. Přesto byla německá zimní střediska zkraje roku obsypaná výletníky. Pro zaparkovaná auta si nebylo sotva ani kam odplivnout.

Takový lockdown pochopitelně nedává moc smysl. Když lockdown, tak důsledný. Spolkové země, ve kterých sněží, proto

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ausgerechnet Německo!

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější