Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Šéfem Rady ČT se stal Matocha, protikandidáta neměl. Dřív žádal hloubkový audit a seznam redaktorů, na něž jsou stížnosti

Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Rada České televize si zvolila nové vedení. Jejím předsedou se stal novinář a publicista Pavel Matocha. Neměl protikandidáta. Radní Zdeněk Šarapatka se tak volby odmítl účastnit. Má obavy, že Matocha nebude jednat s péčí řádného hospodáře, a má pochyby o jeho morální způsobilosti.

Matochu do Rady nominovaly hned tři instituce. Kromě Šachového svazu i Spolek českých právníků Všehrd a Centrum ekonomických studií při Vysoké škole ekonomie a managmentu

O Matochovi se dlouho hovořilo jako o spojenci předsedy hnutí Trikolóra Václavu Klausovi mladším, i proto, že spolu hráli šachy a na sociálních sítích mají společné fotky.

Nakonec byl do Rady zvolen v květnu společně s ekonomkou Hanou Lipovskou či moderátorem Lubomírem Xaverem Veselým.

Matocha se v Radě záhy stal místopředsedou a začal se podrobně ptát na fungování České televize. Na listopadovém zasedání například chtěl po vedoucím mediální sekce Vítu Kolářovi seznamy novinářů, na které je nejvíce stížností.

Kolář mu vysvětlil, že jeho oddělení monitoruje spíše stěžovatele na televizi. Matocha chtěl také vědět, jak jiná média hodnotí ředitele České televize Petra Dvořáka nebo její zpravodajství. Na to mu Kolář odpověděl, že to se objevuje častěji spíše v dezinformačních médiích.

Matocha také stále

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější