Rozsah škod může být obrovský: hackeři útočí přes software, jaký používají Pentagon, NSA i jaderná laboratoř v Los Alamos

Pokud používáte software SolarWinds, zbystřete pozornost a přečtěte si rady, jak si ochránit počítačový systém. Spojené státy po masivním hackerském útoku na své klíčové instituce patrně z Putinova Ruska stále jen odhadují rozsah škod.
V online prostoru se můžeme setkat s útoky, které jsou tiché i hlučné. Těmi nápadnými chce vyvolat útočník co největší pozornost, jako se to stalo například při ruských útocích na americké prezidentské volby v roce 2016, které ovlivnily kampaň ve prospěch kandidáta Donalda Trumpa.
Často se však odehrávají i útoky velmi nenápadné a tiché. Jak z románů Johna le Carrého, kde jde o souboj špiona proti špionovi. A právě k takové verzi přirovnal nedávný masivní sofistikovaný hackerský útok na klíčové instituce a organizace list Washington Post.
Šlo podle něj o klasickou špionážní utajenou operaci pomocí tzv. backdoor (doslova „zadní vrátka“) v produktu, který používá mnoho důležitých organizací a společností.
Útok přes dodavatele
V odborné terminologii se takovým útokům říká