Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Stovky očkovacích center připraveny, plán hotový od října: Německo chce začít očkovat do konce roku

Jedno z připravených německých očkovacích center je na výstavišti v Kolíně nad Rýnem v Severním Porýní-Vestfálsku. Foto: Imago Images / Reuters
Jedno z připravených německých očkovacích center je na výstavišti v Kolíně nad Rýnem v Severním Porýní-Vestfálsku. Foto: Imago Images / Reuters

Dokud nebude vakcína, život se k normálu nevrátí. To opakovaně říkala Němcům kancléřka Angela Merkelová už od jara. Země, která si před Vánoci naordinovala kvůli rychle se šířící nákaze koronavirem tvrdý lockdown, je nicméně dobře připravená. V Německu vzniklo na 400 očkovacích center. Národní vakcinační strategii má spolková republika už od konce října.

Město Berlín sice stále neví, co s ním, ale je rádo, že ho má. Zvlášť v mimořádných situacích, jakou je třeba koronavirová krize. Na letišti Tempelhof už dvanáct let nepřistávají žádná letadla. Na ranvej chodí lidi jako do parku, běhat nebo na procházky. Hangáry a odletové haly jsou víceméně prázdné. Ne však v oněch mimořádných situacích.

Během migrační krize ukrývala tato rozlehlá stavba ze 30. let jeden z největších uprchlických táborů v Německu. Teď nechala berlínská radnice vybudovat v památkově chráněném komplexu budov jedno z šesti vakcinačních center, ve kterém se bude za velmi nízkých teplot skladovat dlouho očekávaná vakcína.

Evropská léková agentura EMA by mohla už

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Německo

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější