Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zabili Endomondo, parchanti!

Uběhli jsme spolu sedm set sedmdesát sedm kilometrů a spálili přes devadesát tisíc kilokalorií. Když se dívám na statistiky svých kamarádů, vidím, že jsem teprve na začátku. A přitom je za pár dnů konec. Zabili Endomondo, parchanti!

Na počátku roku jsem se přidala k výzvě, že letos uběhnu litr. Tedy tisíc kilometrů. Řekněme, že jsem měla velké oči, a když si celý prosinec máknu, možná zvládnu pět set. Půllitr, což je také velice sympatická míra. Kolik bych toho uběhla, kdybych se k žádné výzvě nepřidala? A běhala bych, kdybych neměla aplikaci, ve které své sportování sdílím?

Budu k vám i sobě upřímná a přiznám, že nejspíš ne. Smějte se mi, ťukejte si na čelo, dejte mi přednášku o nebezpečí závislosti na technologiích a online světě, ale prostě nemá cenu předstírat, že tomu tak není. Začala jsem běhat, protože mě zaujalo, jak si ostatní porovnávají výsledky z hodinek a aplikací a sbírají virtuální medaile. A ze stejného důvodu jsem to doposud nevzdala, i když mi běhání jde pramálo. Jako nečekaný bonus jsem díky tomu našla pár lidí, které považuji za své přátele. Takže si můžete brblat, jak chcete, ale já na sportovní aplikace nedám dopustit.

Zvlášť v dnešní době, kdy trávím většinu času buď sama doma, nebo sama na procházkách, či při

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Rodina a vztahy, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější