Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Meghan Markleová přišla o dítě. My ostatní nesmíme přijít o citlivost

Vévodkyně Meghan v listopadu 2019. Foto: ČTK/AP Photo/Matt Dunham
Vévodkyně Meghan v listopadu 2019. Foto: ČTK/AP Photo/Matt Dunham

Komentář Evy Mošpanové: Vévodkyně ze Sussexu se v bolestivém textu svěřila světu, že přišla letos v létě o dítě. Stejně jako dalším ženám, které o podobné ztrátě mluví, bychom i jí měli naslouchat.

„Poté co jsem mu vyměnila plenu, pocítila jsem v podbřišku ostrou křeč. Svezla jsem se na podlahu se synem v náručí a začala mu broukat ukolébavku, abych nás oba uklidnila, veselou melodii, která ostře kontrastovala s mým pocitem, že něco není v pořádku. Ve chvíli, kdy jsem držela své první dítě, jsem věděla, že přicházím o to druhé,“ napsala Meghan Markleová, vévodkyně ze Sussexu, v textu pro New York Times. Nutno dodat, že s otevřeností, jaká se u člena královské rodiny ještě nikdy neobjevila.

Podobná upřímnost se ale nevidí ani obecně. Odhaduje se, že 10 až 20 procent všech těhotenství nemá šťastný konec. Přesto netvoří desetinu ani pětinu našich konverzací o těhotenství. Místo toho zůstávají páry, které přišly o dítě, a jejich bolest na okraji zájmu, v koutě debat, se kterými si nevíme rady.

Jde o jednu z nejhůře předatelných bolestí – to, co je pro jednoho hotová lidská bytost, již cítí

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější