Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Další otřes v Radě ČT: Předseda rezignoval kvůli odvolání dozorčí komise, odstoupil i jeho zástupce

Nově zvolená Rada ČT by měla mimo jiné příští rok volit nového generálního ředitele televize. Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Nově zvolená Rada ČT by měla mimo jiné příští rok volit nového generálního ředitele televize. Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Předseda i místopředseda Rady České televize se rozhodli rezignovat. Šéf Rady René Kühn odstoupil kvůli tomu, že nebyl informován o plánovaném odvolání dozorčí komise, ke kterému došlo minulý týden. Místopředseda Jaroslav Dědič je podle svých slov „lidsky vyčerpaný“. Oba ale zůstanou řadovými členy. Generální ředitel České televize Petr Dvořák pro Deník N uvedl, že situace v Radě začíná být znepokojivá.

Kühn svůj konec oznámil na dnešním zasedání Rady České televize. „Po důkladné úvaze jsem se rozhodl odstoupit z pozice předsedy Rady ČT k 20. listopadu čili tento pátek,“ sdělil. Radu chce ještě ve čtvrtek reprezentovat na mimořádném zasedání volebního výboru.

„V pátek samozřejmě všem kolegům pošlu

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

Milion chvilek pro demokracii vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější