Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Alpy ve vašem obýváku. Vše, co potřebujete vědět o cyklistických trenažérech

Ilustrační foto. Foto: Peter Kováč, Denník N
Ilustrační foto. Foto: Peter Kováč, Denník N

O tom, jaké máme při koupi cyklistického trenažéru možnosti, co od jednotlivých modelů očekávat a na co si dát při výběru i při ježdění na kole pozor, Denník N mluvil s Martinem Palenčíkem, obchodním ředitelem slovenského specializovaného portálu MTBIKER.sk.

Obecně lze cyklistické trenažéry rozdělit do tří skupin podle způsobu, jakým k nim upevňujeme kolo. Jde o:

  1. cyklistické válce, na které se postaví kolo;
  2. trenažér, do kterého se upevňuje zadní kolo;
  3. trenažér, do kterého se upevňuje rám kola.

Válce

Cyklistické válce. Foto: elitebikes

Cyklistické válce byly v minulosti jedinou variantou tréninku v interiéru, a i když je postupně nahrazují modernější alternativy, někteří sportovci je mají pořád v oblibě. Jde o typ trenažéru, který se skládá ze tří vzájemně propojených válců, na které se postaví kolo.

Jízda na válcích není zrovna snadná a chvíli trvá, než se člověk naučí udržet rovnováhu. Nevýhodou pro začátečníky je, že na válcích riskují pád a zranění, navíc pro udržení stability je potřeba pořád šlapat do pedálů. Na druhou stranu, když si člověk na válce zvykne, odměnou je autentičtější pocit z jízdy ve srovnání s jinými typy trenažérů.

„Úplným začátečníkům je určitě nedoporučuji. I zkušenější cyklisté, kteří jdou na válce poprvé, s tím mají problém, jelikož je nutné naučit se

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Cyklistika

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější