Alpy ve vašem obýváku. Vše, co potřebujete vědět o cyklistických trenažérech

O tom, jaké máme při koupi cyklistického trenažéru možnosti, co od jednotlivých modelů očekávat a na co si dát při výběru i při ježdění na kole pozor, Denník N mluvil s Martinem Palenčíkem, obchodním ředitelem slovenského specializovaného portálu MTBIKER.sk.
Obecně lze cyklistické trenažéry rozdělit do tří skupin podle způsobu, jakým k nim upevňujeme kolo. Jde o:
- cyklistické válce, na které se postaví kolo;
- trenažér, do kterého se upevňuje zadní kolo;
- trenažér, do kterého se upevňuje rám kola.
Válce

Cyklistické válce byly v minulosti jedinou variantou tréninku v interiéru, a i když je postupně nahrazují modernější alternativy, někteří sportovci je mají pořád v oblibě. Jde o typ trenažéru, který se skládá ze tří vzájemně propojených válců, na které se postaví kolo.
Jízda na válcích není zrovna snadná a chvíli trvá, než se člověk naučí udržet rovnováhu. Nevýhodou pro začátečníky je, že na válcích riskují pád a zranění, navíc pro udržení stability je potřeba pořád šlapat do pedálů. Na druhou stranu, když si člověk na válce zvykne, odměnou je autentičtější pocit z jízdy ve srovnání s jinými typy trenažérů.

Tři dny v kuse běžel na pásu, po 425 kilometrech přišla přísná diskvalifikace. Asi už je nebavilo nás sledovat, říká
„Úplným začátečníkům je určitě nedoporučuji. I zkušenější cyklisté, kteří jdou na válce poprvé, s tím mají problém, jelikož je nutné naučit se