Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Experti k Prymulovi v restauraci: Vláda si může sypat popel na hlavu, nezachrání to ale už ani rezignace

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula. Foto: ČTK
Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Roman Prymula. Foto: ČTK

Návštěva luxusní pražské restaurace ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem rozbouřila politickou scénu, koaliční ČSSD i opozice vyzývá šéfa resortu k odstoupení. Případ může podle odborníků na komunikaci torpédovat i snahu vlády přesvědčit občany, aby dodržovali ochranná opatření.

Česko se během podzimu propadlo na chvost mezi evropskými státy, v zemi velmi výrazně vzrostl počet nakažených, hospitalizovaných i zemřelých.

V této situaci nastoupil na post ministra zdravotnictví epidemiolog Roman Prymula, který v minulých dnech opakovaně apeloval na veřejnost, aby dodržovala vládní restrikce. Vyzval ji k tomu i v mimořádném televizním projevu. Deník Blesk ale dnes přišel s informací, že sám ministr porušuje vládní zákazy.

Podle odborníků na politickou komunikaci si tímto vláda podkopla nohy. To, že ministr zdravotnictví, který s naléhavým výrazem prosil národ o dodržování opatření, je přistižený při zakázané návštěvě restaurace, pro Deník N interpretují Denisa Hejlová, Miloš Gregor a Karel Komínek.

„Samozřejmě jde v první řadě o to, že se tímto propadne důvěra nejen v ministra zdravotnictví, ale ve vládu jako takovou. Lidé to budou interpretovat tak, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější