Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Druhá vlna u německých břehů. Šrouby se utahují

Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.
Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.

Německý součet Pavla Poláka: Na konci minulého týdne řekl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, že denní nárůst nových infekcí přesahující čtyřtisícovou hranici „vzbuzuje obavy“. O týden později jsou německé denní přírustky více než sedmitisícové. Dnešní číslo: 7334. Také v Německu už vědí, že je čeká krušný podzim a těžká zima. Ale řešit se musejí i jiné věci. Třeba až moc přeplněný parlament.

Kancléřka Angela Merkelová jednala se starosty velkých německých měst a premiéry spolkových zemí. Téma je zřejmé, zpomalit nástup druhé pandemické vlny.

Stále se opakuje, že se „něco“ musí stát. Personál hygienických stanic proto ve velmi zasažených oblastech posílí armáda, aby bylo možné nadále trasovat infekční řetězce.

Opatření se nadále zpřísňují: povinnost nosit roušky byla rozšířena, bary a restaurace mají zkrácenou zavírací hodinu a opět byly zredukovány povolené sociální kontakty.

Podle epidemiologů to ale nestačí. Čísla mluví za sebe.

Beherbergungsverbot

Na čem se spolkové země ale dohodnout nedokážou, je „Beherbergungsverbot“. Kdykoli se to slovo snažím vyslovit, napoprvé se mi to nikdy nepodaří. Znamená

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ausgerechnet Německo!

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější