Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vlna #metoo cloumá Dánskem až dnes. Může za to kontroverzní zákon a slavná moderátorka

Sexuální obtěžování někdy v životě zažilo 55 procent českých žen. Ilustrační foto: ČTK
Sexuální obtěžování někdy v životě zažilo 55 procent českých žen. Ilustrační foto: ČTK

Zatímco se v mnoha zemích řeší nová vlna pandemie, v Dánsku se objevilo i staronové téma MeToo. Vystoupení televizní moderátorky na předávání výročních cen, ve kterém se veřejnosti svěřila se zkušenostmi se sexuálním obtěžováním, spustilo mnohá podobná vyjádření nejen v dánském showbyznysu, ale i v politice a dalších oblastech. Právě kvůli jednomu z odhalení odstoupil i bývalý předseda sociálních liberálů, strany, která je ve vládní koalici se sociálními demokraty.

Měl to být zábavný večer plný humorných vystoupení a zkrátka toho nejlepšího z televizní zábavy.

Zulu comedy gala slouží každým rokem k vyhlášení nejlepších komiků a herců, ale je to i místo, kde televizní baviči ukazují, jak umějí rozesmát publikum.

Při letošním ročníku se ale nálada změnila poté, co se moderátorka televizních cen Sofie Lindeová rozhovořila o tom, co se jí stalo před 12 lety, když začala pracovat ve veřejnoprávní televizi DR jako osmnáctiletá praktikantka.

„Na vánočním večírku mě oslovil muž z vedení televize a řekl, že pokud mu neposkytnu orální sex, postará se o to, abych žádnou kariéru v televizi nikdy neměla,“ pronesla Lindeová – a publikum ztichlo.

Upoutávka televize TV2 na dánské výroční ceny Zulu comedy gala. Dole pod nápisy je moderátorka Sofie Lindeová s baseballovou pálkou. Zdroj: TV2

„Řekla jsem

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější