Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Opakovaná penalta proti Slavii byla podle pravidel. Taková přísnost ale může fotbalu škodit, říká bývalý rozhodčí

Vladimír Coufal (vpravo) se rozloučil se Slavií porážkou s Midtjyllandem. Klub po zápase oznámil jeho odchod do West Hamu. Foto: ČTK / Henning Bagger, AP

Hráči i příznivci fotbalové Slavie byli po včerejším vyřazení z play-off o Ligu mistrů proti dánskému Midtjyllandu pořádně rozzlobení. Slovinský rozhodčí Damir Skomina nechal za stavu 1:1 v 84. minutě opakovat penaltu proti sešívaným. Tu první brankář Ondřej Kolář chytil, ale opustil brankovou čáru o zlomek vteřiny dříve, než měl. Podle bývalého elitního českého sudího Radka Příhody sice rozhodčí nepochybili, i on má však pochybnosti, zda toto pravidlo není příliš striktní.

Slavia přijela po domácím zápase 0:0 s Midtjyllandem do Dánska k odvetě o postup do Ligy mistrů s tím, že jí stačí kromě bezbrankové i jakákoli jiná remíza. Hned ve třetí minutě se navíc po rohovém kopu prosadil Peter Olayinka, takže dánský mistr musel vstřelit minimálně dvě branky, aby postoupil na úkor Slavie.

O první z nich se postaral v 65. minutě hlavou Sory Kaba, který proměnil první vážnější šanci svého týmu. Slavia držela postup a s ním spojených zhruba 500 milionů korun ještě další čtvrthodinu.

Jenže poté přišel roh, který sice obrana českého týmu odvrátila, záložník Ibrahim Traoré ale míč odkopl tak nešťastně, že se vrátil

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.