Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Americký týdeník: Na vojáky se Američanům nesahá. Ani když je člověk prezident

Příslušníci armády jsou moderátorem vyzváni, aby se postavili. Publikum jim děkuje. Foto: Cpl. Michael Thorn, US Marine Corps
Příslušníci armády jsou moderátorem vyzváni, aby se postavili. Publikum jim děkuje. Foto: Cpl. Michael Thorn, US Marine Corps

Zápisník Jany Ciglerové: Jít do služby znamená v americké armádě vydělat si dost peněz, ale také žít dlouhé měsíce bez rodiny a riskovat život. I proto si Američané svých vojáků hluboce váží, pouštějí je před sebe ve frontě, veřejně jim děkují a před sportovními a kulturními představeními jim tleskají. Když se ukázalo, že je prezident Trump nazval břídily, část veřejnosti se až dojemně vzbouřila.

Každý týden do vaší e-mailové schránky: přihlaste se k odběru newsletteru Jany Ciglerové Americký týdeník!

Zbývá šedesát dní do voleb. Už nyní se většina Američanů hlásí k volbě poštou, a tak spíš než volební den 3. listopadu můžeme očekávat volební týden, nebo dokonce volební sezonu.

Hlasovací lístky se budou dopočítávat a výsledky nejspíš nebudou jasné hned. Jednou z variant může být opakování dramatu z roku 2000, kdy se lístky přepočítávaly ještě měsíc po volbách a celých 36 dní nebylo jasné, jestli vyhrál George W. Bush, nebo Al Gore.

Možná si ještě někteří pamatují, že o výsledku nakonec rozhodlo

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Americký týdeník

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější