Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Slabým místem ministryně Schillerové je její zeť Rusňák. Vliv na miliardářovu skupinu teď má bývalý manažer PPF

Ilustrace: Petr Polák.
Ilustrace: Petr Polák.

Zeť ministryně financí Aleny Schillerové David Rusňák se může stát rizikem pro její politickou kariéru. Brněnský miliardář a zakladatel finanční skupiny DRFG má punc dravého a kontroverzního podnikatele. Jeho aféra, kdy si nechal lustrovat v policejních spisech svoje obchodní partnery, byla před třemi lety začátkem pádu brněnského hnutí ANO. Schillerová letos naznačila možnou kandidaturu do Sněmovny, která by mohla na její rodinu ještě víc upozornit.

Na Moravském náměstí v Brně se 19. května 2017 odehrávalo slavnostní zahájení festivalu Meeting. Město se jím chtělo morálně vyrovnat s minulostí a omluvit se vyhnaným německy mluvícím obyvatelům Brna za divoký odsun a představitelé magistrátu byli na tento festival patřičně hrdí.

Uprostřed proslovů ale začaly politikům v čele s tehdejším primátorem Petrem Vokřálem (ANO) pípat v mobilech smsky. Stálo v nich, že policie zadržela největšího sponzora brněnského hnutí ANO a klíčového mecenáše festivalu Davida Rusňáka. Miliardáře a většinového majitele finanční skupiny DRFG, který měl velmi blízko právě k vedení tehdy v Brně vládnoucího hnutí. U všech to vyvolalo zděšení.

Aféra totiž zasáhla i 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Brno

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější