Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zajistíme seniorům testy na covid zdarma, láká voliče Jermanová. Celý návrh je nesmysl, říká Babiš, který je s ní na plakátě

Fotografie plakátu s návrhem kampaně. Foto: twitter.com/vcelarovazena
Fotografie plakátu s návrhem kampaně. Foto: twitter.com/vcelarovazena

Na sítích koluje příspěvek, který zachycuje nový plakát ke kampani středočeského hnutí ANO do krajských voleb. Hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je na něm vyobrazena spolu s premiérem Babišem a se slibem, že zajistí bezplatné testy na nemoc covid-19 pro seniory. Zástupci středočeského ANO i volební manažer hnutí potvrdili, že plakát je kampaní Středočeského kraje. Premiér Babiš ale Deníku N řekl, že je celá věc nesmyslná a není to program hnutí ANO.

„Testy na covid pro seniory zdarma zajistíme,“ stojí na plakátu. Ten vzbudil velkou vlnu zájmu na sociálních sítích i u opozičních stran, které hnutí ANO v této souvislosti kritizovaly.

Kritika se soustředila mimo jiné na to, že testy zdarma zjišťuje stát již nyní. Tedy pro osoby, u kterých je předpoklad, že se setkaly s nakaženou osobou nebo že samy mají koronavirus.

Jaroslava Pokorná Jermanová na otázky Deníku N k této věci odpověděla, že jde skutečně o slib hnutí ANO do letošních voleb. „Týká se výhradně Středočeského kraje,“ napsala hejtmanka s tím, že více

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Krajské a senátní volby 2020

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější