Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Chcete totální svobodu projevu? Potom ale musíte vydržet můj názor, přátelé!

Ausgerechnet Německo! je seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.
Ausgerechnet Německo! je seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.

Německý součet Pavla Poláka: Antikoronavirové demonstrace jsou zátěžovou zkouškou demokracie. Označit lidi, kteří na tyto demonstrace chodí, za obyčejné chaoty náchylné ke konspiračním teoriím je sice snadné, ale ne správné. Jde to i jinak. NordStream2 je sporný projekt, který chce Německo dokončit, stejně jako ho USA chtějí zastavit. A po tomto týdnu už také víme, kdo z německé sociální demokracie se nestane kancléřem.

Protikoronavirová opatření omezují. Bez diskuze. Omezují i práva daná ústavou. Třeba svobodu projevu. Když jsou kvůli koronaviru povolené akce do určitého počtu lidí, těžko pak demonstrovat ve velkém, že ano.

Odpůrců těchto opatření je dost, stejně jako kritiků establishmentu. Ani popíračů koronaviru není málo. Je to pestrá směsice lidí, kteří v německých městech na tyto antikoronavirové demonstrace chodí.

Antikorona a svoboda projevu: praktická ukázka

Minulý týden byla jedna ve Stuttgartu a pro mě byla výjimečná tím, že její organizátoři pozvali i kabaretistu Floriana Schrödera, který na úvod svého vystoupení řekl: „Já jsem mainstream.“ Pod podiem bylo pár stovek lidí. Jeho proslov stojí za to. Zde video jeho vystoupení:

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ausgerechnet Německo!

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější