Někteří prý umřít nemuseli. Kursk – Putinova noční můra přesně 20 let poté

Dnes, dvacet let od potopení ruské atomové ponorky, stále zůstává nezodpovězená jedna, a to nejdůležitější otázka. Měl někdo šanci přežít?
Ne všichni ze 118členné posádky, ale 23 z nich ano. Třiadvacet mužů mělo šanci přežít, kdyby se politici a vrchní velitel ozbrojených sil Ruské federace Vladimir Putin tehdy, před dvaceti lety, rozhodli jinak.
Tvrdí to zahraniční experti, novináři, kteří dlouhodobě kauzu sledovali, pozůstalí a po celou dobu, která uplynula od tragédie a po kterou se příbuzní obětí snaží odhalit pravdu o atomové ponorce Kursk, tedy o jejím náhlém konci, i advokát Boris Kuzněcov.
Byl to on, kdo zastupoval vdovy a děti před ruským soudem. Pak napsal o havárii knihu „Potopila se…“, což je Putinův citát – jeho odpověď na otázku slavného amerického moderátora Larryho Kinga „Co se stalo s ponorkou Kursk?“
Právě Putinova odpověď se stala symbolem nekompetentnosti a nezodpovědnosti vrcholných činitelů i generálů, kteří mají podle pozůstalých na svědomí životy námořníků.
12 августа 2000г. произошла авария на атомной подводной лодке Курск.
А Путин на этом кошмарном фоне продолжал спокойно отдыхать в Сочи,а потом после критики на ТВ поехал в Видяево встретиться с родственниками погибших моряков и обвинил их в проплаченности.Ну и вишенка на торте! pic.twitter.com/SxlUxI7375
— Каспер⚡Привидение👻 (@vnf_m) August 12, 2018
V památném rozhovoru Putina s Larrym Kingem, který se uskutečnil v září roku 2000, zazní ona odpověď, podle níž nazval svou knihu právník Kuzněcov: „Potopila se…“ Zdroj: Twitter/vnf_m
Dnes žije Kuzněcov v USA. Prý nechtěl emigrovat, ale musel. On sám si myslí, že na příkaz samotného Putina byl „uklizen“ ze země.

Ruská ruleta jako důkaz tragické neúcty k životu: havárie, katastrofy, nehody a výbuchy v Rusku
Podle Kuzněcova má Putin ze všeho nejméně rád, když se mu připomínají vlastní selhání. A Kursk, jak tvrdí i mnozí experti, patří mezi