Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Příběh tří nezletilých bratrů je vymyšlený, lidé, kteří jim přispěli, peníze dostanou zpět. Čtenářům se omlouváme

Příběh tří chlapců, kterým údajně zemřeli rodiče a oni se báli, že skončí v dětském domově, se ukázal být smyšlený. Za uvedení v omyl se omlouváme. Foto: Cara Fife, Unsplash
Příběh tří chlapců, kterým údajně zemřeli rodiče a oni se báli, že skončí v dětském domově, se ukázal být smyšlený. Za uvedení v omyl se omlouváme. Foto: Cara Fife, Unsplash

Údajný příběh trojice bratrů, kteří vyrůstali bez rodičů v Praze, není pravdivý. Lidé, kteří pro údajně nezaopatřené děti sbírali peníze, je dárcům budou vracet.

Zpráva, kterou přinesla média včetně Deníku N, se týkal příběhu trojice chlapců, kteří po údajné tragické nehodě přišli o oba rodiče a žili sami v pražském bytě. Jejich situace vzbudila na sociálních sítích vlnu solidarity, lidé na účet, kde se peníze scházely, poslali několik set tisíc korun.

Dnes však vyšlo najevo, že celý příběh není pravdivý.

„Předem chceme poděkovat všem ochotným lidem za vlnu solidarity. Nicméně v tuto chvíli účet uzavíráme a po domluvě s advokátem vracíme veškeré finance zpět na účty dárců. Situace chlapců se zásadně změnila a je nyní v řešení OSPOD. Až budeme moci, zveřejníme vysvětlení,“ píší organizátoři sbírky na Facebooku s tím, že dárcům mají peníze přijít do konce týdne.

„Současné prošetřování směřuje k tomu, že jde o podvod. Vše dále prověřujeme a vyzýváme veřejnost, aby do sbírky dále nepřispívala,“ řekla Deníku N mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Vážení čtenáři, omlouváme se vám za to, že jsme původní zprávu nedostatečně ověřili. Tato chyba nás velmi mrzí.

Redakce Deníku N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Chudoba

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější