Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Studio N: Má být manželství pro všechny? Poslechněte si debatu dvou generací

Studio N je zpravodajsko-publicistický podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře. Moderuje Filip Titlbach.
Studio N je zpravodajsko-publicistický podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře. Moderuje Filip Titlbach.

V Poslanecké sněmovně už víc než dva roky leží návrh zákona o stejnopohlavním manželství. Poslanci a poslankyně ho zatím neposunuli ani do druhého čtení a z různých důvodů se mu vyhýbají dál. Manželství pro všechny přitom podle lednového průzkumu agentury Median podporuje 67 % Čechů a Češek. Z loňské studie úřadu ombudsmana o diskriminaci navíc vzešlo, že zpřístupnění takových sňatků by podle drtivé většiny LGBT+ lidí zlepšilo jejich situaci ve společnosti.

Co si o manželství pro všechny myslí ta nejmladší a starší generace? Na to jsme se pokusili odpovědět se šesti hosty různého věku a názoru na debatě iniciativy Jsme fér a festivalu Prague Pride v Divadle U Valšů.

Nové epizody Studia N najdete každý všední den odpoledne na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google PodcastsPodbean.

Z devátých tříd letos odchází nejsilnější ročník za posledních třicet let, a střední školy tak zažívají největší přetlak. I když se tento nápor čekal, kapacita škol zůstala téměř stejná jako v předchozích letech. Zveme vás na debatu Deníku N, která se koná v úterý 6. června od 19.00 v Knihovně Václava Havla.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

LGBTQ

Studio N

Nezařazené, Podcast Studio N

V tomto okamžiku nejčtenější