Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Po čtečkách obličejů tu jsou čtečky čenichů: naděje pro zatoulané a zraněné mazlíčky, ale i hrozba

Podle čínského vývojáře má čtečka „čenichové biometriky“ spolehlivost 95 %. Foto: PXhere
Podle čínského vývojáře má čtečka „čenichové biometriky“ spolehlivost 95 %. Foto: PXhere

Kresba linií na psím čenichu je stejně jedinečná jako kresba na bříškách lidských prstů. Toho využila čínská vývojářská firma, která Pekingu pomáhá rozpoznávat lidské tváře, a přišla s první čtečkou čenichů. Slibuje najít zatoulané mazlíčky i trestat nezodpovědné chovatele.

Chcete mít úspěch na sociálních sítích, a přitom nebýt tolik na očích? Připravte si telefon a pár nápadů, zavolejte na svého domácího mazlíčka a začněte fotit. Pak už potřebujete jen důslednost, čas a nějaké to štěstí – a máte slušnou šanci, že zaplníte mezeru na trhu.

I když největší celebrity zřejmě jen tak nedostihnete. Loňský žebříček zvířecích „influencerů“ podle Business Insideru vede německý trpasličí špic Jiff Pom, který má jenom na TikToku přes 20 milionů sledujících a další miliony na jiných platformách. Druhý Doug the Pug, mops Doug, má sice co dohánět, ale přes třináct milionů fanoušků je pořád solidní číslo.

Osobní profily na sociálních sítích lidem zkrátka nestačí. Dřív se mazlíčkům vyhrazovala fotoalba, dnes zvířata nevědomky sklízejí potlesk – ať už na západním Instagramu, nebo na čínském WeChatu.

Ale fotka zvířete z chytrého telefonu může sloužit i k 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Čína

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější