Deník N

Notes Deníku N: Virální Zeman, mobil za vstupenku na Hrad a balada o krvavé košili

Koláž vydání Enka. Ilustrační foto: Deník N
Koláž vydání Enka. Ilustrační foto: Deník N

Vánoce se kvapem blíží a my pro vás máme další dobré zprávy. Zatímco letos můžete svým blízkým dát pod stromeček předplatné našeho deníku, příští rok k tomu možná budete moci přidat i výlet do kosmu.

Horší zpráva je, že pan prezident se podle všeho více svěřuje ruským televizním divákům než občanům vlastní země.

Ale nemůžeme mít všechno, aspoň že se Hradu podařilo s firmou Huawei vyjednat velmi výhodnou smlouvu na mobilní telefony, tablety a další techniku. Na revanš se ovšem ze sídla českých králů a panovníků stalo tak trochu propagační oddělení čínské firmy.

Z úterních událostí a komentářů vybíral Libor Stejskal.

Mí Rusové mi rozumějí. „Prezident Zeman poskytl půlhodinový rozhovor ruské televizi, v němž vyjadřuje celou řadu svých názorů, které by měl slyšet především český občan. Uvádí do souvislostí věci, které na české půdě nikdy takto nepropojil,“ říká v rozhovoru s Janem Moláčkem Pavel Fischer, předseda senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Jeho členové dnes řešili prezidentovy výroky, mimo jiné na adresu BIS.

A není to poprvé, co jsou senátoři se Zemanovým vystupováním nespokojeni. Už v dubnu vydali usnesení, že „prezident a jeho nejbližší spolupracovníci obhajují ekonomické a mocenské zájmy cizích států, ke kterým Česko nemá spojenecké vazby“. Vyzvali ho, aby se takovéhoto jednání zdržel. Od té doby jsou Zemanovy útoky na české zpravodajské služby a spojenecké závazky ještě silnější.

Za mobil do Vladislavského sálu. Jak velkou slabost pro Čínu a čínské výrobky má pan prezident a lidé kolem něj, ukazuje smlouva, na jejímž základě vybavuje firma Huawei Pražský hrad mobilními telefony či tablety. Za to jí Hrad poskytuje volné vstupenky na výstavy, ale i samotný areál včetně reprezentativních prostor a zajišťuje její propagaci. O kvalitách firmy je přesvědčen natolik, že

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Notes

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější