Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hamáček před volbami míří na slabší kusy ANO, koalici ale nerozbije, hodnotí expert vládní rozmíšku

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Foto: Michaela Říhová, ČTK
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Foto: Michaela Říhová, ČTK

Vládní představitelé se během víkendu veřejně pohádali kvůli řešení problémů s koronavirem. Podle politologa chce šéf ČSSD Jan Hamáček ukázat na „slabší kusy v hnutí ANO“, odbornice na politický marketing se domnívá, že podobné přestřelky jsou nevhodné. Před volbami ale mohou přibývat.

Konec minulého týdne probíhal ve znamení střetů mezi koaličními partnery. Rozbroje vyvolaly Hamáčkovy komentáře k opětovnému šíření koronaviru. Ministr vnitra vyzval lidi, aby nečekali na případné vládní restrikce a dobrovolně nasadili roušky.

Hamáček popsal, že se v Česku zhoršuje zdravotní situace a vyzval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby představil co nejrychleji plán do budoucna.

„Nicméně nemusíme čekat, až nám ministerstvo něco nařídí. Můžeme konat hned. Chci vás proto požádat, abyste používali roušky, když se pohybujete v MHD a uzavřených prostorách. Masivním nošením roušek zabráníme šíření nákazy. Je to to nejjednodušší, co můžeme udělat. Prosím, buďme zodpovědní,“ apeloval předseda sociální demokracie.

Jeho výroky vyvolaly prudkou reakci předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Premiér mu vzkázal, že

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Krajské a senátní volby 2020

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější