Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Řevnivost ruských diplomatů skončila mezinárodním skandálem. Kdo jsou dva muži, které Babiš vyhostil z Česka?

Igor Rybakov, pracovník Ruského střediska vědy a kultury v Praze, který napsal anonym na svého kolegu Končakova. Foto: Ludvík Hradílek, Deník N
Igor Rybakov, pracovník Ruského střediska vědy a kultury v Praze, který napsal anonym na svého kolegu Končakova. Foto: Ludvík Hradílek, Deník N

Česko se rozhodlo k ráznému kroku: vyhostilo dva ruské diplomaty a může očekávat podobnou reakci z Moskvy. Ačkoli premiér Andrej Babiš (ANO) ani ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nepotvrdili, kdo přesně je na české půdě nežádoucí, Deníku N se podařilo jejich totožnost zjistit. Popisujeme, kdo vlastně oba muži jsou.

Andrej Končakov a Igor Rybakov jsou oficiálně zaměstnanci ruské státní agentury Rossotrudničestvo, jejíž aktivity jsme nedávno popsali.

Končakov je pověřen řízením pražské pobočky této instituce, má diplomatický pas a status tajemníka ruského velvyslanectví. Veřejnost se o něm dozvěděla až ve chvíli, kdy ho média označila jako muže, který mohl do Prahy převézt jed ricin.

Igor Rybakov je

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

bluespraha@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější