Rizika 5G sítí patrně nejsou reálná. Strach z nich určitě reálný je

Nová mobilní technologie tu ještě není, a už vzbuzuje v některých kruzích obavy a odpor. Mohou být sebevíc neopodstatněné, a přece nad nimi nelze mávnout rukou.
„Jaký vedlejší účinek mají 5G sítě? Covid-19!“ stojí na ceduli, kterou v Londýně ukazuje demonstrantka na kameru. Stojí před Scotland Yardem a podle agentury AP protestuje proti „lockdownu, očkování, 5G a za občanské svobody“. Podobně to vidí demonstranti v Německu, kteří na své cedule přidávají ještě jméno Billa Gatese – dle nich původce všeho toho zla.
V Británii se protestuje i razantněji. Žháři tam zničili už několik desítek anténních stožárů, základnových stanic mobilní sítě. Kvůli nedostatku stožárů pro 5G, jehož zavádění teprve začalo, nepohrdli ani vybavením běžných sítí, jež jsou už dávno v provozu.
A co u nás? Soutěž o frekvence pro 5G síť stále ještě neproběhla, ale pokusný provoz se už chystá v pěti městech, kde si mají operátoři otestovat techniku. Jde o Plzeň, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Bílinu a Jeseník. Městům tuto roli nikdo direktivně nepřidělil, zastupitelstva si o ni řekla sama, musela si dokonce svou pozici vysoutěžit.
O to překvapivější je, že
Blahopřejeme, máte dobré přátele!
Předplatitel ondrej@… vám odemkl následující článek, který je jinak za platební branou. Nemusíte nic platit, přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jen jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze.
Můžete také .