Deník N

Trenéři kvůli rouškám ruší cvičení, bojí se, že by klienti riskovali zdraví. Jiní je „vyhnali“ na vzduch

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

V pondělí ráno se otevřely posilovny a fitness centra. Hned první lekce v jednom pražském fitcentru byla beznadějně plná. Redakce si vyzkoušela, jaké je cvičení v roušce a bez možnosti využití zázemí, tedy šatny a sprchy. Jako největší problém se ukázalo cvičení s ochranou úst. Právě kvůli této povinnosti nyní trenéři ruší své lekce nebo je přesouvají ven. Někteří pak upravují tréninkové plány.

Krátce po sedmé ranní je na recepci v pražském fitness centru už fronta. Zájemci o trénink stojí v dvoumetrových rozestupech před pultíkem, kde se lekce platí. Všichni čekají na takzvaný hardcore kruhový trénink. Všichni cvičenci přišli již ve sportovním oblečení a s ručníky, protože šatny jsou uzavřené.

Ve velkém sále jsou již na značkách připravené cvičební pomůcky. I mezi značkami jsou dvoumetrové rozestupy.

Hned na začátku trenér oznámí, že dnes to nebude „hardcore“, protože s rouškami by to většina z přítomných neudýchala. Trénink proto značně upravil. Místo klasického rozběhání na začátku se cvičí jen dynamický strečink. I obyčejné protahování ale dává lidem zabrat a po chvíli ani roušky nedokážou zcela zakrýt červenající se obličeje.

Pak následují kliky, dřepy s činkou, výpady se závažím, zkracovačky a dalších šest víceméně posilovacích cviků. Na „hopsání“ dojde až na konci série. Při něm se má rychle vystupovat na schůdek čili na step. Stačí minuta rychlejšího pohybu a pomalu mi začne docházet dech. Během pauzy se pak většina cvičenců nahrne k otevřeným oknům a snaží se nadýchat čerstvého vzduchu. Pod rouškami také usrkávají tekutiny.

Skupinová lekce v Euforii. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Deset cviků se opakuje ve čtyřech sériích. Během cvičení máme všichni poctivě na obličeji roušku nebo běžecký nákrčník zvaný tunel, a to i ve chvíli, kdy z nás lije. I 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko, Hlavní

V tomto okamžiku nejčtenější