Deník N

Někdo se musel zbláznit, Hašek je rozený lhář, absolutně nepřijatelný. Senátoři kritizují nového volebního manažera ČSSD

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Foto: ČTK
Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Foto: ČTK

Senátory sociální demokracie pobouřilo rozhodnutí grémia strany, že volebním manažerem se stane někdejší hejtman Michal Hašek. Předseda senátorského klubu Petr Vícha nyní klidní jejich vášně a snaží se je přesvědčit, aby pod značkou dál kandidovali. Sám je ale chápe. „Je to rozený lhář,“ vysvětluje své výhrady Vícha. „Někdo se musel úplně zbláznit, jinak to nedává vůbec žádný smysl,“ reagoval senátor Jiří Dienstbier.

Grémium ČSSD včera podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka jednomyslně schválilo, že manažerem pro nadcházející volby bude bývalý hejtman Michal Hašek.

Někteří členové grémia se ho nezúčastnili, například na něm chyběli zástupci senátorů. Ti se nyní proti výsledku volby ostře vymezují.

„Na grémiu jsem nebyl a netušil jsem, že manažerem má být pan Hašek. Kdybych tam byl, hlasoval bych proti. Momentálně krotím vášně senátorů, kterým tato volba vadí,“ shrnul pro Deník N předseda senátorského klubu Petr Vícha.

„Pan Hašek je

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko, Hlavní

V tomto okamžiku nejčtenější