Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Mynář lže, je arogantní. Kubera o něm mluvil s odporem.“ Pravá ruka šéfa Senátu otevřeně popisuje vztahy s Hradem

Vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka. Foto: Deník N
Vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka. Foto: Deník N

Přes patnáct let se Petr Kostka pohybuje v nejtěsnější blízkosti předsedů Senátu. Vedl kancelář zesnulému Jaroslavu Kuberovi i jeho nástupci Miloši Vystrčilovi (oba ODS). Přestože obvykle v médiích nevystupuje, nyní po domluvě s Vystrčilem poskytl Deníku N nezvykle otevřený rozhovor o původu výhrůžného dokumentu z čínské ambasády i o vztahu mezi Kuberou a hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Hrad Senátu, Sněmovně i médiím odmítá odpovědět na dotazy, jak se list s razítkem Hradu i čínského velvyslanectví dostal do Kuberovy tašky.

Jak jste se poprvé dozvěděl o dokumentu s čínským razítkem, který si Jaroslav Kubera přinesl z Hradu?

Až po jeho smrti. A to když jsem mluvil s paní Kuberovou o záležitostech pohřbu. Když jsem ze schůzky odcházel, paní Kuberová mi dala složku věcí, mezi kterými byl i tento dokument. O něm mi řekla, že je důležitý a že by ho měl mít Senát. Zároveň sdělila, že o tomto dokumentu informovala ochranku pana předsedy, protože jí připadal výhrůžný a zlý. Ochranná služba si dopis vyžádala, ale následně oznámila, že nespadá do jejich kompetence, a dopis zaslala zpátky.

Popsal vám pan Kubera, jak vypadal ten poslední lednový oběd na Hradě, kde dokument zřejmě dostal?

Explicitně jsem se ho na to ptal

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

religio@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Čínský vliv v ČR

Miloš Zeman

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější